The Greatest Showman (2017)

This isn’t the life I promised you. I promised you a life of magic and wonder.

 

Film büyük gösterici P.T. Barnum’un hikayesi. Kimileri için bir hayalperest, kimileri için bir iş adamı. Yine de, kendisi insanları eğlendirmek için ne yapması gerektiğini, ne söylemesi gerektiğini bilen birisi. Aynı zamanda bir pazarlama dehası. Kritik anlarda bile, olayları lehine çevirmesini bilen biri.
Barnum ve onun eğlence dünyası..
Kimler yok ki bu dünyada, tabi o dünya oluşuncaya kadar Barnum deneme yanılma yoluna gidiyor. Başta ölüleri sergilediği için, kızından yaşayanları göstermesi gerekliliği fikri geliyor ve o da çoğu hilkat garibesinden oluşan bir topluluk kuruyor. Halkın bir kısmı tepki verirken, diğer bir kısım baş tacı ediyor. Ve Barnum neredeyse bir para denizinin içine düşüyor.
Barnum’un hırsı daha filmin en başından veriliyor. Aralarında sınıf farkı olan bir kıza tutulan Barnum ne yapıp ne edip bu kızı elde ediyor ve evleniyorlar. İki tane de çocukları oluyor. Daha sonra çocuklarının hayallerine yetişebilme uğruna Barnum çok büyük projelere imza atıyor.
Filmin konusu böyle iken bu bir müzikal ve asıl büyüsü de orada. Müzikler yapılırken ortam seslerinin de dahil edilmesi ilk başta göze çarpıyor. Ve sonra değişik bir keyif veriyor. Hani daha ne olacaktan çok, bir sonraki müzikalde ne yenilik yapacak diye düşündüm izlerken. Tabi bunlar yenilik değil, La La Land’den de aşina olduğumuz düzenlemeler. Yine de, belki o dünyanın sihirli oluşu yani sirk ortamı, müzikali güçlendiriyor ve ayrı bir keyif katıyor.
Şayet ailece eğlencelik bir film izlemek isterseniz öneririm.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.