Endless Love (2014)

A love so big, so strong,

it never dies,

never fades,

never loses its electricity.

1981 yapımı Endless Love’ın remake’i gibi dursa da oldukça farklı bir film olmuş.

Konuya kısaca değinmek gerekirse, David ve Jade birbirlerinin ilk aşkı olan genç bir çifttir. Bir süre sonra bu ilişkinin hastalıklı bir hal almasından korkan ebeveynler tarafından aralarına girilir ve olaylar gelişir.

1981 yapımı Endless Love bir efsaneydi. Brooke Shields’ın güzelliği bir yana, ütopik ama olası hayatlarıyla o yıllarda hepimizi etkilemişi. Belki o yıllarda cinsellik daha bir tabu olduğundan olsa gerek (ya da belki benim için tabuydu) filmdeki sahnelerden oldukça etkilenmiştik.

Yıl 2014 ve yine bir Jade-David çifti. Bu sefer Jade sarışın ve David de oldukça erkeksi biri. İlk filmin yanına bile yaklaşamaz hikayeyi neden baştan yazdıklarını düşündüm. Jade ve David’in aşkları birbirlerinden ziyade topluluk mutluluklarından geliyordu. Yani etrafları dolu iken eğleniyorlardı. Oysa ki ilk filmde toplulukta bile onların kendi yarattıkları dünya içinde olmaları güzeldi. Bir kaç sahne de ilk filme gönderme içeriyordu. Örneğin Jade’in David’in bisikletinin önüne oturmuş gitmesi, ya da parti sahnesi ya da Jade’in büyüdüğünü göstermek için olsa gerek saçını topuz yapması ya da evin ateş alması. İlk filmde evi David ateşe verip kundakçılıktan göz altına alınıyordu. Belki çocuğu kötü yapmaya gerek yok diyerek ikinci filmde ev kendi kendine ateş alıyor. İkinci filmde yapılan iyileştirmeler sadece bu kadar da değil. Baba da oldukça iyi bir düzelmeyle David’e yaklaşıyor.

Ve kim demiş aşıklar kavuşamaz diye, ki ilk filmde bu yüksek sesle söyleniyordu ama ikinci filmde..

Uykulu Kuytu Puani: 3Ben Endless Love’ı izleyeli neredeyse 30 sene olmuş. Ve hala sahne sahne hatırlayabiliyorum. Bu filmi ise yarından sonraki gün hatırlar mıyım bilmem. Yine de gençlik filmlerini sevenlere tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.