The Guest (2014)

I’m a soldier, man. I like guns.

The Guest 80’lerden çıkmış bir gerilim filmi gibi. Hem mizansenler hem öyküsü o yıllarda yapılan filmleri andırıyor.

Peterson ailesinin yakın zamanda ölen asker oğullarının arkadaşı olduğunu iddia eden David, onları ziyarete gelir. Kısa sürede evdekilerin kalbine girmeyi başaran David’in geçmişi ile ilgili bir takım sırlar vardır.

David’in herkesin kalbini kazanması kolay olmuyor. Evin küçük oğlu Luke’a abilik yaparak onu okulun kabadayılarından kurtarıyor. Evin kızı Anna içinse daha çok uğraşması gerekiyor. Anna’ya gösterdiği banyo sonrası havlulu vücudu da cabası. Anne ve baba ile de uğraşması gerektiğini belirtmeliyim. Sonuçta dışardan gelmiş yeni bir yüz David. Biraz robot gibi ve bu da izleyicinin ona şüphe ile yaklaşmasına sebep oluyor. David’in tarzı eski moda. Yani tüm o kabadayı hareketlerle eskiyi yansıtıyor.

Uykulu Kuytu Puani: 3The Guest’in yönetmeni You’re Next’in de yönetmenliğini yapmış olan Adam Wingard. İkinci bir “eve dışarıdan gelen tehlike” filmi olarak oldukça başarılı. Hem de bu sefer konunun bir alt yapısı da var.

80’lerin havasını gerilim unsurlarıyla birleştirmiş bu filmi eğlenceli buldum. Özellikle Anna’nın giyim tarzını ve David’in (Dan Stevens) koruyuculuğunu unutmayacağım. Şayet siz de nostalji yaşamak isterseniz izleyiniz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.