The Dark Valley (2014)

Hakkında konuşamayacağınız olaylar vardır.

Geçmişte yaşanmış olaylar.

Fakat konuşmayacağınız,

unutabileceğiniz anlamına gelmez.

Thomas Willman’ın aynı isimli romanından uyarlanan The Dark Valley 19. yüzyılın sonlarına doğru bir zamanda Avusturya Alplerinde geçiyor. Yolların kapalı olduğu kış aylarından birinde dağ kasabasına Amerikalı bir ziyaretçi, Greider (Sam Riley) gelir. Kendisi pek hoş karşılanmaz ama karlar eriyene kadar kalmakta ısrarcıdır. Kasabanın ileri gelenleri olan Brennon ailesi fertleri tafafından bir eve yerleştirilir. Burada hem evdekilere yardım eder hem de çevreyi gözlemler. Kış bastırdıkça Brennonların sayısında da bir azalma olur. Tabi ki gözler Greider’e çevrilmiştir.

Uykulu Kuytu Puani: 4Avusturya Alplerinde western nasıl olurmuş diyerek izledim. Çok da güzel oluyormuş. Hem de bir de her yer kar, kış, kıyamet ama kovboyların at üstünde ve silahlı performansından kayıp yok. Onca güzel manzara da cabası. Ha bir de konu içine serpiştirilmiş töresel denilebilecek o bölgeye ait bazı rahatsız edici gelenekler var. Aslında Brennonlar koymuş bu kuralları. Bu haliyle de tipik kuralsız kovboy filmlerini yakalamış denilebilir.

Baş rolde İngiliz oyuncu Sam Riley var. Yönetmen koltuğunda ise Andreas Prochaska var. Kendisini Dead in Three Days‘lerle hatırlayacağız.

Kovboy filmlerini doğayı ve kışı sevenlere tavsiye ederim. Kar içinize işliyor bu filmde.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.