Housebound (2014)

Ghosts have a lower body temperature than humans.

Kylie (Morgana O’Reilly) teşebbüs ettiği bir banka soygunundan yakalanır ve ayağına takılan bir elektronik kelepçeyle ev hapsine mahkum olur. Kylie’nin geçmişinde bir takım psikolojik tedaviler de bulunmaktadır bu sebeple sürekli gözlem altında tutulmasına parallel söylediklerine de çok itimat edilmemektedir. Kylie evin perili olduğunu ve beraberinde bir takım başka şeyleri de iddia etmektedir.

Yeni Zellanda yapımı filmi Gerard Johnstone yönetmiş. Kendisinin ilk uzun metrajlı filmi. Yeni Zellanda basmış oyları diyeceğim abartı olmayacak.

Bu tür filmlerde dişi protoganist çok önemlidir. Tercihen güzel ve/veya çekici olması önemlidir. Ya da canlandırdığı kişiyi tam yansıtması. Hesaplarıma göre 24 yaşında bir kız olmalı Kylie. Ama hiç de öyle gözükmüyordu tipine bakınca.

Uykulu Kuytu Puani: 3Komedi korku türündeki film korkudan ziyade güldürmeyi amaçlamış. O kadar ki oyuncular bile neredeyse tutamayacak kendilerini ve gülecekmiş gibi oluyorlar bir kaç sahnede. Anne tiplemesi oldukça başarılı iken esas kızımız Kylie tam bir hayal kırıklığı. Ama filmin içindeki bir şeyi çok beğendim. O da gizli duvarlar ardındaki bir diğer dünyaydı. Sadece bunun üstüne bile etkileyici bir senaryo yazılabilirmiş.

Housebound bu haliyle iyi bir fikrin harcanmasından başka bir şey olmamış.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.