The Judge (2014)

Innocent people can’t afford me.

Kent avukatlığı yapan Hank Palmer (Robert Downey Jr.) annesinin ölümü ile birlikte küçük kasabasına döner. Burada yargıç olan babasının cinayetle suçlanması sebebiyle kalışını uzatır ve kopuk aile bağlarını yeniden güçlendirmeye çalışır.

Hank’in sert mizaçlı yargıç babası bir yanda, vijdan azabı çekmesine sebep olduğu erkek kardeşi diğer yanda, özürlü denebilecek bir küçük erkek kardeş daha ve eski sevgilisi de orada hesaplaşmayı beklemektedir. Oysa ki Hank’in kentteki yaşamı da pek ahım şahım değildir. Kendisini aldatan bir eş ve bir çocukla büyük davaları kovalarken hayatın içinde kaybolmuş biridir aslında. İyi bir savunması avukatı olması babasını kurtarmaya yetecek midir acaba..

Uykulu Kuytu Puani: 4Film basit olay örgüsüyle süprize mahal vermeyen bir gidişat sergilerken, iç cızlatan ayrıntılar ve küçük espirilerle yoluna devam ediyor. Robert Downey Jr.’ın performansı hep alıştığımız gibi. Daha doğrusu gene o asi, başına buyruk, herşeyi bilen, çapkın olabilen ve umursamaz tiple karşımıza çıkıyor. Bu rol kendisi için yazılmadıysa bile kendine çevirmeyi başarmış denilebilir. Baba Robert Duvall‘ın performansı da gayet iyi. Aslında filmin genelinde oyunculuk iyi denebilir. Ama sanki senaryoda boşluklar var ve biraz daha içi doldurabilirdi gibi geldi bana. Billy Bob Thornton’a belki daha fazla replik verilebilirdi.

Sonuçta zaman öldürmek için iyi bir film olmuş. İzlerken sıkmıyor ama merak da ettirmiyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.