Non-Stop (2014)

Bill Marks: I hate flying. The lines. The crowds. The delays…

Her halinden mutsuz olduğu anlaşılan Bill Marks (Liam Neeson) bir hava polisidir. Uçağa binenleri, inenleri ve çevreyi denetlemektedir. Böyle normal başlayan yolculuklardan bir tanesinde beklenmedik olaylar olacak ve Bill ipleri eline almak zorunda kalacaktır.

Agatha Christie kaleminden çıkmış gibi bir senaryo. Hani vardır ya bir cinayet işlenir, sonra herkes şüphelidir diye devam eder. Burada 150 kişilik bir şüpheli listesinden söz ediyoruz. Uçak o kadar yani. Şayet Bill bulamazsa kim olduğunu ya da olduklarını, her 20 dakikkada bir, bir kişi daha ölecek diye devam ediyor.

Filmin heyecan dozu oldukça yüksek. Bir de o kıpırdayamama hissinin getirdiği klastrofobik duygu da eklenince oldukça etkileyici olmayı başarmış. Yalnız bir yer var ki ben oraya çok takıldım. Spoiler olacak gizleyeyim.

Spoiler!!! Göster

Uykulu Kuytu Puani: 411 Eylül olayları Amerika’da çok şeyi değiştirdi. Belki dünyanın geri kalanında da. Özellikle uçaklarda alınan önlemler arttı. Film bir yandan teröröü verirken diğer yandan hava polisine de güvenilmesi gerektiğinin altını çizer bir yapıda seyrediyor.

Aksiyon ve gerilim filmlerini sevenlere tavsiye ederim. Kendi adıma, ben sıkılmadan izledim.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.