The Maze Runner (2014)

Wicked is good.

The Maze Runner James Dashne’nin üçleme olarak yazdığı kitabın ilk bölümünün sinema uyarlaması. Distopik bir hikaye tıpkı Hunger Games’de, The Giver’da  ya da Divergent’da olduğu gibi.

Thomas bir gün bir asansörde gözünü açar ve kafes gibi bu yapıyla birlikte yukarılara bir yere doğru çıkar. Yukarı vardığında bir grup erkek çocuğu görür. Thomas ismini ya da geçmişini hatırlamamaktadır. Bu diğer çocuklara da olmuştur. Her ay gelen yeni kişi (çaylak) ile bulundukları labirentvari yerde bir sınava başlamaktadırlar. Diğerleri bir düzen kurmuş ve iş bölümü yapmıştır. Thomas ya onlara uyacak ya da çıkış yolları arayacaktır.

Filmden anladığımız kadarıyla o labirent hep orada vardı ama anlayamadığımız ise hangi amaca hizmet ediyordu oluyor. Yani bu soruların cevapları Hunger Games’de ve Divergent’ta çok güzel veriliyordu. The Maze Runner’da ise araya kaynamış gitmiş gibi duruyor. Belki anlamak için bir sonraki bölümü beklemek gerekecek. Ki filmin son sahnesi de filmin devamının geleceğini tanıtıyor zaten.

Uykulu Kuytu Puani: 4The Maze Runner dönem dönem heyecan dozunu yükselten bir film. Yukarıda saydığım filmleri de beğendiyseniz bunu da beğeneceksiniz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.