Under the Skin (2013)

Female Voice: B-B-Buh- B-B-Buh, B-B-Beh, B-B-Beh, Bah, N-N-Nuh- N-N-Nuh, N-N-Nuh- No. N-N-Nuh

 

Under The Skin ya da Türkçe ismiyle Derinin Altında bir bilim kurgu filmi. Scarlett Johansson -filmde bir ismi yok- uzaydan gelmiş ve akşamları İskoçya sokaklarında yalnız insanları avlayıp kulübesine götürmek suretiyle onlardan beslenen bir uzaylıdır. Bu beslenme işini hayal gücünüze bırakıyorum ama bilinen anlamda bir beslenme değil. Tabi bunları yaparken tüm seksi cazibesini kullanmaktadır. O kadar ki bir kaç sahnede kendisini çırılçıplak görebiliriz.

Scarlett Johansson’un sadece vücuduyla bile filmi götürebildiği çok açık. Yüz mimikleri zaten farklı olan Johansson’ın çok az konuşmasıyla bile film durağanlaşmıyor. Aksine film seyirciyi içine çekiyor ve büyülüyor.

Hem düşük bütçeli gibi gözüküp hem de oldukça çarpıcı efektlere sahip bir film. Çoğu sahnede doğal ışıktan yararlandığı gibi, doğal çekimler yapılmış. Bir çok kalabalık ortam sahnesi gizli kameraya çekilmiş.

Under The Skin Jonathan Glazer’in üçüncü uzun metrajlı filmi. Daha önceki filmleri Sexy Beast ve Birth’dü. Her üç filmi de izlenmeye değer. Aralıklı film çeken bir yönetmen, keşke daha çok çekse de izlesek dedirtiyor.

Uykulu Kuytu Puani: 3Film boyunca ara ara aklıma gelen şu oldu, bu izlediğim en acayip filmlerden bir tanesi. Mutlaka ki beğenmeyenler olacaktır ama bilim-kurgu sevenler kaçırmasın.

Not: Michel Faber’in 2000 yılında yayınlanan aynı isimli romanından uyarlanmış.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.