I Origins (2014)

When I saw you, I had the feeling I had known you – like we are connected from past lives.

Bir mikrobiyolog olan Ian (Michael Pitt), gözler üzerine bir araştırma yapmaktadır. Bu sebeple göz fotoğrafları çekmektedir. Bir Cadılar Bayramı partisinde fotoğrafını çektiği esrarengiz gözlere sahip bir kadın onu çok etkiler. Filmin ilk yarısı bu gizemli kadını arayıp bulmak üzere kurulu denebilecekken, ikinci yarıda olan talihsiz bir olayla film başka bir yöne doğru seyreder.

Ian’ın bir de asistanı var, Karen. Çok sevdiğim Brit Marling canlandırmış. Filmin yönetmeni de Mike Cahill. Kendisini ilk filmi Another Earth ile hatırlayacağız. Yine Brit Marling’i oynatmıştı. Brit bu filmde spiritüel tarafta değil yalnız. Belki de öyle anılmak istemediğinden olsa gerek.

Uykulu Kuytu Puani: 4Ne yalan söyleyim film başlayınca çok heyecanlandım. Sanki Love Me If You Dare 2’yi falan izliyormuş gibi oldum. Bu ilk yarı boyunca devam etti. Hatta sağı solu arayıp çok güzel bir film buldum dedim. Sanılmasın ki yanılmışım, hayır değil, sadece duygumun yönü değişti. Yani böyle bir gidişat beklemiyordum ben.

Anlamadığım çokça bilimsel terim, teori olsa da çok beğendim. Tavsiye ederim.

Not: Parti sahnesinde çalan şarkıyı buraya koymaya can atıyorum.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.