Who’s Afraid of Virginia Woolf? (1966)

Martha: A drowning man takes down those nearest.

Orta yaşlı evil bir çift, alkol sorunu ve aralarına dahil ettikleri genç bir çiftin bir geceleri.
Elizabeth Taylor ve Richard Burton orta yaşlı çifti canlandırıyor. Ve hatta Elizabeth bu film için ekstra kilo almış deniliyor. Kendisini güzel gösteriyor diye değiştirilen görüntü yönetmeni de cabası.
George Segal ve Sandy Dennis ise genç çifti canlandırıyor. Onları daha geri planda fakat oldukça başarılı oyunculuklarla izliyoruz.
Evet 4 kişilik bir film bu. Tıpkı aynı isimli Edward Albee’nin oyununda olduğu gibi. Dört kişilik ama dolu dolu bir yapım.
Çok sevdiğim Viriginia Woolf’a gönderme var filmde. Aslında Disney’in Üç Küçük Domuzcuk isimli çizgi filminin şarkısı olan “Who’s Afraid of the Big Bad Wolf? baz alınmış. Ama telif hakkı yüzünden değiştirilerek Who’s Afraid of Viriginia Woolf olmuş. Viriginia Woolf’un bilinç akışı tekniğine kafa tutmak gibi sanki.
Uykulu Kuytu Puani: 5Film oldukça başarılı. Oscar’da tüm kategorilerde ödüle aday olmayı başaran ilk film olması ve bu adaylıkların beşini de ödüle dönüştürmesi ile aklıllarda kalmayı başarıyor. imdb’de top 250’de 225inci sırada yer alıyor. Yine imdb puanı 8.1.

Bir çok filmi etkilediği kesin. Benim ilk aklıma gelen Carnage oldu. İzlemenizi tavsiye ederim.

One thought on “Who’s Afraid of Virginia Woolf? (1966)

  1. […] Girl’e bakmak için bazı başka filmleri de bilmek gerekir tabi. Örneğin Basic Instinct, Who’s Afraid of Virginia Woolf, Revolutionary Road vs. Buraya bilimum evlilik üzerine film eklenebilir. Böyle yazmamın bir […]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.