Bunny Lake Is Missing (1965)

Doll-maker: This doll had almost been loved to death. You know, love inflicts the most terrible injuries on

my small patients.

Ann Lake (Carol Lynley) İngiltere’ye taşınmış bekar bir annedir. Burada erkek kardeşinin yardımıyla yeni bir hayat kuracaktır. Taşındığı gibi çocuğu Bunny’i okula başlatır ve almaya gittiğinde çocuğundan hiç bir iz bulamaz. Okul çalışanları bile çocuğun varlığını inkar etmektedir. Ann’in yaşadıkları bir hayal ürünümüdür yoksa herşeyi kendisi mi hayal etmiştir.
Flightplan. Hep derler ya şu an izlediğiniz filmler hep eski filmlerin yeniden çevrimi diye. Ama durum şöyle ki ben önce yenileri izliyorum sonra eskileri bulabiliyorum. Bazen de ömrüm yetecek mi bütün filmleri izlemeye diye düşünüyorum.
Flightplan.
Hemen bir şüpheli kaybolma olayıyla aklıma o film geldi. Ve nitekim de yanıltmadı. Çok ustaca işlenmiş olay örgüsüyle ve tabi ki kamera kullanımıyla Bunny Lake is Missing kendine hayran bıraktı. Hatta bazı sahnelerde hasta ruhlu oynar kamera hareketi kullanılmış ki bir ne oluyor dedirtti.
Uykulu Kuytu Puani: 4Bu aralar eski filmleri çokça izliyorum. Hep te karşıma iyi örnekler çıkıyor. Bu filmi de tavsiye ederim.
Not: Marryam Modell’in Evelyn Piper takma ismiyle yazdığı romana istinaden çekilen filmi Otto Preminger yönetmiş.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.