If I Stay (2014)

The you you are now is the same you I was in love with yesterday.

The same you I’ll be in love with tomorrow.

Reklamında hayatınızdaki en güzel gün hangisiydi demişti. Ben de hayatımdaki en güzel günü düşündüm ve ona istinaden izlemeye başladım. Bambaşka bir şey çıktı If I Stay. Belki de planlanan buydu fragmanla, mutlu bir tablo çizip filmde salya sümük ağlatmak.

Mia çello çalan 17 yaşında bir genç kızdır. Ailesi ile çok mutludur. Bir gün hayatına başka bir müzsyen, Adam girer. Adam’ın da bir rock grubu vardır. Birbirlerine aşık olan gençler kısa sürede çok yol kat eder taa kii trajik bir olay sonrası durumlar değişene kadar.

Mia’yı Chloë Grace Moretz canlandırıyor. İyi de oynamış. Yalnız karşısındaki Adam (Jamie Blackley) ruhsuz kalmış. Öyle ki en duygusal sahnelerde bile adamda tepki yok. Halbuki canlandırdığı karakter çok içten ve sevgi doluydu. Hatta ben bir kaç yerde böyle erkek var mı dünyada derken buldum kendimi. Yine de yaptıklarıyla ve söyledikleriyle mimikleri tutmuyordu demek istiyorum.

Uykulu Kuytu Puani: 3Duygusal kısma gelecek olursak, bazı sahneler çok etkileyiciydi ve dozaj iyi ayarlanmıştı. Ama bazı olmazsa olmaz tepkiler eksikti. Yani film bile olsa acı acıdır ve gerektirdiği gibi tepki verilmelidir diye düşünüyorum.

Not: If I Stay, Gayle Forman’ın aynı isimli romanından uyarlanmış.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.