The Purge: Anarchy (2014)

“People like us, we don’t survive tonight!”

2013’de çekilen ilk Purge’ün devamı olan film bu sefer sokaklara dökülmüş insanları konu alıyor. 2013 Purge’ü yazmadığım için biraz ondan da bahsetmekte yarar var. Amerika’da her yıl Arınma Günü adı altında insanların sınırsızca belli kurallar çerçevesinde cinayet işleyebildiği bir günü konu alıyordu. O gün evlere koruma kalkanı satan bir ailenin başına gelenleri izlemiştik. Purge 2’de ise işin sokaklarda yaşanan boyutuna misafir oluyoruz. Kahramanlarımız garson Eva, kızı Cali, sokakta arabaları bozulup kalan Shane ve Liz ve bunları kurtarmaya çalışan Leo isimli kahraman.

Purge 2 bire göre daha kanlı ve vahşi olmuş. Bir yandan içlerinde insanlık olanları da görebiliyorsunuz. Ama şu da var, o 12 saat süren av boyunca hayatta kalmak kolay değil. Ve evinizde bile güvende değilsiniz.

Uykulu Kuytu Puani: 4Filmin yönetmeni James DeMonaco üçüncü filmi çekiyor ve 2015’te gösterime sokacak. Bir evde başlayıp tüm şehre yayılan Arınma’nın devamını ben tüm ülke olarak hayal ediyorum. Gerçi yönetmen hep az kişiyi kurtarma peşinde. Bütçesizlikten de değil bu durum ama özdeşleşmeyi kolaylaştırıyor. Yine de üçüncü film için daha çok insanlı, büyük bir şey bekliyorum.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.