The Final Member (2012)

We know this from history that artists, writers, or whatever

they die without finishing their work.

The Final Member bir belgesel. Dünyada ilk penis müzesini kuran Sigurður Hjartarson’un eksik olan insan penisini bulup müzeyi tamamlama serüveni üzerine odaklanıyor. Bu eksik parça pek öyle kolay elde edilemiyor.

İki tane donor var, biri o bölgede yaşayan ve 95 yaşındaki 300’ün üstünde kadınla birlikte olmuş olan bir adam, diğeri ise Amerika’da başından 3 evlilik geçmiş ama penisi büyük ve ünlü olmak isteyen orta yaşlı bir adam. Penisine bir de isim vermiş Elmo diye.

Birinin ölmesini beklerken diğeri hayattayken kestirmeye karar veriyor bir yandan Amerikan bayrağı dövmesi falan yaptırıyor gibi bir takım saçmalıklarla devam ediyor belgesel.

Bu bomboş meselenin bazı insanların hayatında ne kadar önemli yer tuttuğunu görüyorsunuz. Belgesel festivalde gösterilmiş ve beğenilmemiş. E nasıl beğenilsin ki, kadınlar için tabu erkekler için aşağılayıcı bir durum. Bir de hiç bir erkek öyle boy boy deşifre edilmeyi sevmez.

Benim için hayatta bu kadar saçma sapan amaçları olan bir grup insanı görmek güzel oldu. Ve bir takım da yararlı bilgi edindim bu belgeselden. Yeri geldi kahkahalarla güldüm. Ama bu gülüşüm karşı cinsi aşağılamak amaçlı değildi, olanın saçmalığına tepkiydi.

Tavsiye eder miyim? Sanmıyorum hele bir de bir çok insanın belgesel sevmediğini düşününce bu çok riskli.

Not: Her ülkede gitmek istediğim bir yer vardır. İzlanda boştu. Bu müzeyi hemen not alıyorum.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.