Maps to the Stars (2014)

Liberty

Croneberg Maps to the Stars’da bir avuç Los Angles sakininin hayatına ışık tutuyor. Geçmişi karanlık, yanık kazazede Mia Waikowska, gizemli limuzin şöförü Robert Pattison, yeni yetme Justin Biebervari star Evan Bird, kendini guru sanan John Cusack ve alkolik Hollywood eski starı Julianne Moore bir şekilde bağlantılandırılıyor. Bu bağlanma aklıma izlerken Manolya’yı getirdi, filmin havası olarak. Sonra başka bağlantılar da çıktı; özellikle geçmişten getirdikleri kısmında.

mapsCronenberg’in son yıllarda çizgisinin dışına çıktığını biliyoruz. Öyle de bir kitlesi var ki, ben de bir tanesiyim, hala ne çekse koşa koşa izliyoruz. Body Horror yaptığı zamanlara bir gönderme olsa gerek, Mia Waikowska’nın yanık vücudu dikkat çekiciydi. Ama filmin içinde kayboldu gitti. Aslında tam olarak üstü örtülmüş bir şey olarak verildi. Bu kısım ilginç, sanki Cronenberg kendi tarzının üstünü örttüğünü söylemek ister gibiydi.

Film; ünlülerin yemesi, içmesi, tuvaleti, zevkleri, seksi dahil bir çok yönüne bakmamızı sağlıyor. Julianne Moore’lu bir sahne çok dikkatimi çekti. Kakasını (alenen) yaptığı bir sahnede yerinden kalkıp sanki yapan kendisi değilmiş gibi “Burası çok kötü kokuyor” diyebilecek kadar kendinden bir haber Hollywood starını canlandırmış.

Ve Robert Pattison, Cosmopolis’deki rolüne benzer bir roldeydi, onda da limuzindeydi ya sanki hala orada kalmış gibiydi.. Mutlaka Cronenberg’in söylemek istediği bir şey vardır.

Uykulu Kuytu Puani: 5Son sözlerim,

Çok ilginç, filmi izlerken öyle aman aman keyf almadım, sıkılmadım da ama ağzım açık izledim. Bittikten sonra hep filmi düşünür oldum. Oyunculuk oldukça iyiydi, özellikle Julianne Moore.

Not: Afiş çok başarılı. Tersten Hollywood yazısının üstüne yerleştirilmiş yarım yüzler ve oranlarıyla çok şey anlatıyor.

Not 2: Julianne Moore 54,5 yaşında.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.