The Pact (2012)

Once you understand what it wants you to know
you will be free of it.

Nicole ve Annie, annelerinin ölümü üzerine büyüdükleri eve döner. Nicole’un bir anda kaybolmasıyla kardeşini aramaya başlayan Annie geçmişle bağlantılı bir takım doğaüstü olayların içine girecektir.

Doğaüstü kısmına bayıldım. Beni bu tür filmlerde en çok etkileyen bilinmedik bir güç vasıtasıyla havaya yükselmek falandır. Öyle ne olduğunu bilmediğim şeyleri seviyorum. O yüzden filmin başlarını oldukça beğendim. Ama ne alaka, dur şunu ayakları yere basan bir şeye dönüştürelimle birlikte gelen, seri katile dönüştürme kısmını sevmedim. Evet o da başlı başına bir konu olabilirdi ki oldukça ilginçti yine de film doğaüstünden uzaklaşınca ben de uzaklaştım.

Oldukça düşük bütçeyle çekilmiş olduğu anlaşılan filmin, dikkat edilirse çok fazla çekim hatası mevcut. Sanırım önce filmi çektiler sonra unuttukları görüntüleri başka sahnelerden alıp birleştirdiler. Benim en dikkatimi çeken Annie’nin kapıyı açarkenki eliydi ki bırakın Annie’yi bir kadın eli bile olamazdı bu. Sonra filmin sonuna kadar baktım Annie’nin eli gerçekte nasıl diye, alakası yoktu. İşte film ağırlaştığı anda bana olan da bu, gözlerimi dört açıp konu dışında ne kadar ayrıntı varsa ona takılıyorum.

Uykulu Kuytu Puani: 3Bu tür (hangi tür?) filmleri sevenlere önerebilirim çünkü gerçekten bir kaç tane etkileyici sahne mevcut.

Not: Medyum rolündeki tuhaf Haley Hudson‘ı çok beğendim.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.