American Reunion (2012)

Last time I did this cell phones didn’t exist.

American Pie bir efsaneydi; özellikle erkekleri tanımamızı sağladığı için aslında hiç de kolay olmayan durumlarını anlamamızı sağladığı için bir de nelere güldüklerini anlayabilmemiz için yapılmış gibiydi. Bir de bir şey daha var, 2001’e yeni girmiştik ve sokakta vcd satan bir abinin azizliğine uğramıştım. Bu da American Pastası’nın yenisi diyerek bana bir film vermişti, American Pastası’nın kızlar için versiyonu çıkmıştı. Üzerinde de Amerikan Pastası 2 yazıyordu. Bu olaydan bir süre sonra gerçek American Pie 2 çıktığında ancak uyandım ben ama ne o filmi bir daha bulabildim ne de hakkında bir bilgi. Biraz önce de aradım ama bulduğum filmler alakasız çıktı.

American Reunion..

Hikaye American Wedding’in kaldığı yerden devam ediyor. Hatırlamayanlar için, Jim (Jason Biggs) ve  Michelle (Alyson Hannigan) evleniyorlardı. Bu filmde aradan 9 sene geçmiştir (ilk filmden itibaren 13 sene) ve herkes iş hayatına atılmış, çoğu evlenmiştir. Jim ve Michelle’in bir çocukları olmuştur ve doğu sonrası cinsel uzaklaşma yaşamaktadırlar. Daha filmin başında birbirlerinden ayrı mastürbasyon yaparken basılmaları konunun nasıl devam edeceği hakkında ipucu vermektedir.

Bitirdikleri lisenin mezunlar gecesi için bir araya gelen Jim, Oz (Chris Klein), Kevin (Thomas Ian Nicholas) ve Finch (Eddie Kaye Thomas), Stifler (Seann William Scott)’a haber vermezler ama o bir şekilde olaya dahil olur. Stifler annesiyle yatan Finch’i hala affedememiştir, diğer yandan karakterinden de bir şey kaybetmemiştir aksine daha utanmaz bir tip olmuştur. Oz oldukça farklı kız arkadaşıyla uyum problem yaşamaktadır, Kevin karısına bağlıdır ama eski kız arkadaşıyla karşılaşınca ne yapacaktır, Jim bakıcılık yaptığı çocuğu genç kız olmuş görünce dili tutulacaktır diye devam eden bir konusu var.

Bu filmin merkezindeki Jim’in düştüğü durumlar komik diye hep benzer aksiliklerin onun üzerine kuruluyor olması bir süre sonra peh dedirtiyor ama gene de kendini izletiyor. Bir de karakterlere alışmış olmamız belki eski hallerini de hatırlayabiliyor olmamız daha çok gülmemizi sağlıyor.

Sonuç, eğlenceli bir gençlik (?) filmi olmuş.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.