Lo Contrario Al Amor (2011)

 Why do they always say:

“I love you as you are”

and then try to change me?

Merce farklı alışkanlıkları olan ve aşka inanmayan genç bir kadındır. Bir gün ablasının zoruyla fal baktırır ve ona aşkı yaşayacağı söylenir. Böyle söylüyorum çünkü bunun bir aşk olup olmayacağının da kendisine bağlı olduğunu belirtir falcı. Ve gelsin erkekler..

Asansörde kalır Merce ablasıyla birlikte ve onları kurtarmaya bir grup itfaiyeci gelir ve hepsi de Merce’le ilgilenir. Abla eski bir televizyon yıldızıdır ve Merce’le kıyaslandığında çekici bir yanı yoktur. Merce bu arada değişik bir teknikle masörlük yapmaktadır, 3 itfaiyecinin de onun kapısını çalmaları gecikmez. Hepsinin telefonunu alması ve tek tek buluşması da gecikmez ve sırayla bu itfaiyecilerle birlikte olur. Aslında amacı aralarından iyi olanını seçmektir ki bir şeyi göz ardı eder, 3 arkadaşla birlikte oluyorsan vardır altında bir bit yeniği. İtfaiyeciler aralarında iddiaya girmiştir hangilerinin kızı götüreceği üzerine. Sona kalan Raul’dan hoşlanan Merce bu durumu öğrenince oldukça bozulur. Bu arada Merce’e oranla daha tutucu olan Raul’un da bu durumu kabul etmesi kolay olmayacaktır.

Film farklı karakterlerin nasıl birbirlerini kabul edebildiklerini güzel vermiş. Yani olması gereken de bu değil midir? Bir de kimse kimseyi değiştirmeye çalışmıyor, ne Raul ne de Merge.

Kabul etmeyi bilmenin önemini işleyen bir film olmuş, doğrudur yanlıştır sorgulamadan. O yüzden ben de eleştirmeden susuyorum, olduğu gibi kabul ediyorum tüm karakterleri.

Not: İspanyol yapımı değil de Amerikan yapımı olsaydı düşük bütçeli ortalama bir film sayılırdı bir de muhtemelen ismi Dirty Girl 2 gibi bir şey olurdu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.