Hereafter (2010)

“A life that’s all about death is no life at all.”

George ( Matt Damon ) San Francisco’da yaşayan ve ölülerle bağlantıya geçebilen bir psişiktir. Bu yeteneğini bir lanet olarak görür ve kullanmayı reddeder çünkü normal olmak istemektedir.

Marie ( Cécile De France ) evli erkek arkadaşıyla Endonezya’da tatil yaparken tsunamiye yakalanır ve bir süreliğine hayatla bağları kopar. Fransa’ya döndüğünde ise öldüğünde gördüğü görüntülerin etkisinden kurtulamaz ve bunları insanlara anlatmaya karar verir.

Londra’da yaşayan alkolik bir annenin ikiz çocuklarından biri Jason trafik kazasında ölür. Kardeşi Marcus bu olayı atlatamaz ve çoğu şarlatan olan bir çok psişikle görüşür.

Geçen sene izlemiştim ilk kez bu filmi, ve bunları not almıştım, düşüncem değişmedi, aynen ekliyorum.

Bir Clint Eastwood filmi

Biraz ağır

Ağırlığı düşünmeyi sevmeyen herkes için değil.

3 faklı ülke, 3 faklı insanın durağan gözüken hayatının ölümle kesişmesi. Biraz Crash kokuyor ama değil. Şöyle söyliyim anlaşılır kılayım cümlemi; The Chronicles of Narnia Crash ise bu The Golden Compass olurdu. O yüzden bir topluluk beğenmeyecektir filmi. Bir diğer önemli ayrıntı ise gerçekten iyi oyuncuların ve iyi oyunculukların sergilendiği bir film olması. Bana şunu hatırlattı, sanki bu filmdeki noktaya gelince artık rol yapmaya gerek yok, ruhu saklamaya da gerek yok, bu dünyada çıplağız gibiydi. Diller de farklıydı, sanki anlaşılmayı zorlaştırmak içindi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.