Piranha (2012)

Once these idiots get out of the water
Its not like the fish are going to follow them home.


Suya girme dediler mi girmeyeceksin, daha ne öyle şıp şıp ayakları sallamak, suda oynamak falan.. Kızıyorum çünkü benim en büyük kabusumdur bu tür filmler, Jaws bir bu piranalar iki. Pirana’nın bizim ülkemizde olmadığını bildiğim için ikinci sıramda ama bu bile denizde yüzerken durup dururken aklıma gelmesine engel olmuyor. Öyle sırt üstü yatıp bacak bacak üstüne atıp kollarımı da başımın altına alıp suyun üstünde yatmayı çok severim işte tam o anda suyun dibinden gelen taş-kaya sesleri ve beynimden gelen dın dın dın dın Jaws müziğiyle hep bölünür keyfim. Bence dünyanın en korkunç filmidir bunlar çünkü her an karşılaşabilceğimizi düşünürüm.

Bu Piranha 2012 aslında 2010 Pirhana‘sının devam filmi. Onu da izlemiştim nasıl unutabilirim ki, ve hatta ben çocukluğumdan beri izlediğim tüm Piranha filmlerini aklımda tutabiliyorum. Öyle benzer aktiviteler gördüğümde gerçek hayatta hep önce kimin ısırılacağını falan hayal ediyorum suyun kenarında otururken. Bunların bir versiyonu denizde de yaşayabiliyordu hatta bir versiyonu uçabiliyordu falan.

Piranha 2012’da bir kasabada gölün dibinde meydana gelen bir depremle bir iç göl ortaya çıkar ve o iç gölde de ilk çağdan kalma bu piranaların ataları bulunmaktadır, aradaki katmanın da kalkmasıyla üst göle geçen piranalar klasik önlerine çıkan her şeyi yiye yiye yol almaya başlarlar. Bu arada çok sevdiğim Elisabeth Shue da kasabanın şerifidir ve elinden geldiğince insanları uyarmaya ve kurtarmaya çalışır.

Gelelim 2012 Piranhaya..

İlk söyleyeceğim şu olacak, sakın bu filmi izlemeyin!

Yani 2010’u başta anlattım illahki bir Piranha filmi izlenecekse kötünün iyisi demek için de yeni film tam bir saçmalık. Anlatacağım, elimden geldiği kadar tarafsızca ve hatta teoriye falan bile bağlamaya çalışacağım.

Daha önceki bir yazımda “vagina dentata”’dan bahsetmiştim. Yani dişli vajina. Tıpkı tasarımıyla Alien ya da çenesiyle Jaws gibi pirana da bu kategoriye girer. Yani korkutucudur, özellikle erkekler için. Bunu ama göze sokarcasına kopan penisler göstermeye gerek yok. Birinci filmde de vardı öyle bir sahne bunda bir ileri aşamaya taşınmış. Piranha kızın vajinasına giriyor ve erkekle birlikte olduğu sırada erkeğin penisini ısırıyor.Tam kabus. Sanırsın ki Cronos. Bu filmdeki piranalar biraz cinsel organlara düşkün olmuşlar, sonuçta alabildiğince çıplaklık var filmde, ve cezalandırılıyor tabi ki bu yönüyle.

İlk filme de göndermeler içeren bu devam filminde, diğer filmin geçtiği göl kapanmış ve o belde ölü bir hal almıştır. Yeni film uzak başka bir kasabada bir Aqua Park’da cereyan etmektedir. Su taşıma boruları vasıtasıyla havuzlara doluşan balıklar, filmin protagonistinin uyarılarını dinlemeyen ve yüzmeye devam eden ahaliyi yerler. Bu arada David Hasselhoff da gerçek kimliğiyle orta yerde show yapmaktadır. Birilerini balıklar ısırır, David pazılarını gösterir, saçma sapan espiriler yapar, başka birinin kıçını balık ısırdı diye havuzu havaya uçurur, bir başkası ilk bölümden çıkar gelir (ne alaka) o da dahil oluır şenliğe, sanırsın ki barbekü partisi var, birileri öpüşür orda insanlar ölüyor, bir kafa kopar iri göğüslü bir kadının iki göğsünün arasına düşer, kadın kafayı göğüslerine sürter, naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa (çığlık attım)

Yok bu kadar değil, bitmiyor bir de, yazılar geçmeye başlıyor ama saçmalıklara devam, David Hasselhoff almış eline Poseidon’un çatalını kalınlaşmış bacaklarıyla show yapıyor ve espiri. Hani bir laf var ya “Allahım sana geliyorum” tam olarak bana bunu hissettirdi film. Saçmalık mı istiyorsunuz, buyrun izleyin.

Not: Bir de bu film 3 boyutlu.

Not 2: 3d memeler Tutti Frutti’den beri insanları cezbeder.

One thought on “Piranha (2012)

  1. […] başlıyordu ve hemen kulaklıkları takıp izlemeye başladık. Bu Shark Night çıktı işte. Piranha yazımı okuyanlar bilir, benim için kabustur bu filmler bir de tam tatil öncesi pek iyi olmadı tabi […]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.