A Lonely Place to Die (2011)

This is not based on trust.
This is based on what I can see in front of me.


Hiç konusuna ve türüne bakmadan izledim bu filmi. Sandım ki dağcılıkla ilgili, öyle de nitekim ama konu içinde konu demek belki daha doğru.

İskoçya’nın Highlands bölgesindeki dağlara tırmanmak üzere giden bir grup dağcı ormanda yürürken yerin altına gömülmüş canlı bir kız çocuğu bulurlar. Kızı oradan çıkarmalarıyla birlikte kendilerini büyük bir kovalamacanın içinde bulurlar.

İçinde dağcılık özellikle kaya tırmanışı olan filmler bana hep cazip gelmiştir. Çok heyecan yapıyorum izlerken çünkü benim de öyle tırmanışlarım var. Bu film konu içine konu ekleyerek o heyecan dozunu ikiye katlıyor. Yani zaten zorlu mekanlar bir de kovalamaca girdi mi devreye tempo iyice yükseliyor. Ve hatta filmin sonuna kadar hiç düşmüyor.

İskoçya’ya hep gitmek istemişimdir, o kültürü çok merak ediyorum ki filmde de bir yerde onların bir festivalinden görüntüler gösteriyor, aynı Wicker Man havasında. Ben izlerken tabi teoriler ürettim filmin üstüne de düşündüklerim çıkmadı. Şayet çıksaydı bu alt planda İskoçya korkusu aşılamak olarak yorumlanabilirdi.

Beğendim mi, evet beğendim.

2 thoughts on “A Lonely Place to Die (2011)

  1. Meltem

    Aslan dagcim benim. Kapadokya kartali! :-)

  2. uykulukuytu

    Zorlandığım yerler de var tabi ;)
    Aladağlar Demirkazık zirvesine bile tırmandım ben, yani eskiden ;)

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.