21 Jump Street (2012)

I thought the job would accommodate
more car chases and explosions.

Schmidt ve Jenko yeni polis olmuş iki arkadaştır ve lisedeki uyuşturucu ticaretini çözmek üzere görevlendirilirler. Schmidt kendi lisesinde tutuk, inek bir tipken Jenko ise havalı fakat kafası çok çalışmayandır. Birbirlerini bir şekilde destekleyerek, dengeleyerek yollarına devam ederler. 7 sene sonra o yaşı büyük tipleriyle gerçekten liseye gitmeye başlarlar vs.
80’lerin sonu 90’ların başında izlerdim 21. Caddeyi ve orada keşfetmiştim Johnny Depp’i. Richard Grieco bir de tabi, ve onun Booker dizisi de hala aklımda. Bunlar cool tiplerdi o zamanlar bir de oldukça maskulin tabi ki. E zaman geçti, zevkler değişti, ama bu kadar mı değişti.
2012 filmine gelecek olursam, yeni nesil gerçekten bunları sevip aptallıklarına gülüyor mu? Tip desen o da yok zeka desen ondan da şüpheliyim, ne demeye çektiniz bu filmi bir de nasıl imdb’den 7.5 puan aldı??
Sen neden izliyorsun da denilebilir tabi, ben vizyon filmlerini takip etmek gibi bir misyon üstlendim kendi kendime, o yüzden atlamamaya çalışıyorum. Sanırım yakında sıkılacağım bu işten ve özüme eski filmlere döneceğim. Fena da olmuyor ama 2011’den film kalmadı neredeyse atladığım.
Not: Bu film 8 haziranda vizyona giriyor, o hafta çok film vizyona girecek, bence tercih etmeyin.
Not 2: Filmde Johnny Depp ve Richard Grieco da küçük rollerle gözüküyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.