Friends with Kids (2011)

That’s why you stay with someone you wanna be with under the worst possible circumstances.

Jason ve Julie çok eski arkadaşlardır ve Julie’nin yaşı geçiyor diye beraber çocuk yapmaya karar verirler. Bu bir gecelik bir ilişki olacaktır ve çocuk olduktan sonra da hayatlarına kaldıkları yerden devam edebileceklerdir. Tabi bu kararı almalarında diğer evil ve çocuklu arkadaşlarının da etkisi bulunmaktadır. Evliliğin özellikle de çocuk olduktan sonra gelinen durumun aşkı tamamen öldürdüğünü ve hatta insanların birbirlerine tahammülleri kalmadığını arkadaşlarında gözlemleyen Jason ve Julie aynı hataya düşmemek üzere böyle bir karar alırlar ve Joe doğar.

İki yakın arkadaş böyle bir karar alıyorlar, o kadar kardeş gibiler ki bir ara bunlar hiç birlikte olamayacaklar diye düşündüm ve olur ya senaristler çocuk yaptılar hadi bir de birbirlerine aşık olsunlar tadında konuyu bağlayacaklar diye ödüm koptu çünkü öyle fobilerim var benim, kurallarım demek daha doğru belki, arkadaş hep arkadaş olarak kalmalı gibi.

Kadroda geçen senenin bir diğer filmi Bridesmaids’den dört oyuncu vardı ki kendimi onun devam filminde gibi hissetmeme sebep oldu hani sanki onlar evlenmişler ve çocuk doğurmuşlar gibi geldi. O kadrodan Kristen Wiig, Maya Rudolph, Jon Hamm ve The IT Crowd’dan beri çok sevdiğim Chris O’Down. Bir de nasıl ki Bridesmaids’i Kristen Wiig yazdı başrolde oynadı, bunda da Jennifer Westfeldt yazmış, yönetmiş, başrolde oynamış.

Alınan ders; evlilik aşkı öldürmezse çocuk kesin öldürüyor.

Not: Böyle çocuk yapma üstüne bir film daha izlersem ben de doğuracağım sanırım.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.