La Cara Oculta (2011)

I wasn’t strong enough

to tell you face-to-face.

Belen orkestra şefi Adrian’ın kız arkadaşıdır ve iş icabı şehir dışında büyük bir eve taşınırlar. Belen iyidir hoştur da biraz kıskançtır, bu kıskançlığı başına çok dertler açacaktır.

Filmin içinde iki ayrı konu, iki ayrı ilişki var önceden belirteyim. Adrian’ın başarılı ve varlıklı olması ilginin üzerinde toplanmasını sağlıyor. Dikkat ederseniz yakışıklı kelimesini kullanmıyorum çünkü bir erkekte diğer ikisi olduğu sürece tip çok önemli değildir.

Belen’in kıskançlığına değinmek istiyorum, bakışlarıyla bile vermiş bunu ki tipine hayran oldum. Donuyor kalıyor öyle Adrian’ı bir kızla konuşurken görünce.

Aslında şu bir gerçek ki bir ilişkide güvensizlik varsa olmasa da oldurur aldatmayı. Bunu herkesin anlaması gerekiyor. Şayet yüzde yüz güven varsa o güveni sarsmamak için insanlar daha temkinli davranır. Biraz eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek gibi bu durum.

Bu kıskançlık konusunu sevmiyorum, öyle bir tip olmadım hayatım boyunca olanları da anlamadım ama böyle insanlar gördüğümde de hep kaçtım. Ama şu bir gerçek ki, eşek olayına dönecek olursak, aklına soktuğunuz anda da oluyor böyle şeyler. Yani kaybetme korkusuyla kıskanmıyor musun, o korkunla karşılaşman da gecikmiyor. Çok zor ama yüzde yüz güven olmalı bir ilişkide. Bir de şu var bunu da söylemeliyim, bu dünyada oyunlarla elinizde tutmaya çalışıyorsanız birisini bu mutlaka size de dönüyor.  Bir gün siz de aynı şeyleri yaşıyabiliyorsunuz. İlahi adalet denilen şey de işte tam burada. Ya da ben buna inanmak istiyorum.

Not: Filmi değişik buldum ve gözlerimi kırpmadan izledim. Tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.