Hostel: Part III (2011)

It’s the spell of Vegas, man.

Like I said, it is pure evil.

Hostel’ları çok severim. İnsanın içine Avrupa korkusu sokuyorlar-dı, ilk iki filmde. Hostel 3 bir video filmi olarak çekilmiş ve yönetmen koltuğunda bu sefer Eli Roth yok, ilk ikisini o yönetmişti. Yerini ilk iki filmin prodüktörlüğünü üstlenen korkufilmisever Scott Spiegel’e bırakmış. Spiegel aynı zamanda Evil Dead 2’nin senaryosunu da Sam Raimi ile birlikte yazan kişi.
Ne demiştim, Avrupa korkusu sokuyordu Hostellar insanın içine özellikle interrail yaparım şu kadar ülke gezerim diye düşünenleri hedef almıştı kanımca hatta bunu bahane edip planlarını değiştiren insanlar tanıyorum. Hostel 3 ise bir başka çılgınlık olan Las Vegas ve bekarlığa veda partisini temel almış. Sonuçta her zaman The Hangover’daki gibi işler tatlıya bağlanmayabiliyor. İnsanlar o sınırı geçtiklerinde bunu hayatlarıyla da ödeyebiliyorlar. O yüzden evli evine, köylü köyüne olmuş biraz bu film.
Scott ve üç arkadaşı onun bekarlığa veda partisi için Las Vegas’a giderler. Casino’da tanıştıkları Nikki ve Kendra onları değişik bir partiye davet eder. Sabah otellerine döndüklerinde aralarından birinin (Mike) kaybolduğunu farkederler ve onu aramaya çıkarlar.
Hostel’ların kanlı (gore) oluşunu atlamak istemiyorum da bunda çokça çıplak kadın da eklenmiş filme. Bir de bu işkence sahnelerine filmin içinden seyirci eklenerek dikizciliğimiz iki misline katlanmış. Seyircinin seyircisi. Yani durup düşününce seyirciyi böyle konumlandırışın altında bir tek açıklama olabilir, oradakiler gibiyiz. Belki öyle sevinmiyoruz her ölüme de gözler açık izliyoruz.
Hostel 1 ve Hostel 2’den aklımda kalan sonda bir kişinin hep kurtulduğu. Çok klişe ama en baştan o tespitimi yaptım hemen. Her zaman bunun tahmin edilebilir olması Hostel için iyi mi kötü mü bilmiyorum ama dördüncüsü çıkarsa koşa koşa izlemeyeceğim.

Not: Ironclad‘de yaptığım tespit bunda da geçerli kameraya kan sıçrıyor ve temizlemiyorlar.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.