The Cabin in the Woods (2011)

But they are nothing compared to what lies beneath us.

Zor anlatılacak filmlerden bir tanesi The Cabin In The Woods belki de bu onu çekici kılıyor.

Bir grup genç hafta sonunu geçirmek üzere orman içindeki bir kulübeye giderler. Buraya kadar klişe ve hatta fragmanında tam bu sahneden sonra ‘hikayeyi bildiğinizi düşünüyorsunuz” der. Ve başka görüntüler gösterir. Burası da güzel, hah anladım galiba ama ilginç diyip izlemiştim fragmanı. Benim o fragmandan anlamadığım şeyler de mevcutmuş filmde. Konu içinde konu belki de, belki de korkunun yarattıkları.

Başta Richard Jenkins’i görünce bir ne oluyor dedim sonra Sigourney Weaver’ı görmek süpriz oldu filmde ve hatta çokça düşündürdü beni. Öyle bir yere oturtmuşum ki onu gördüğüm yerde bildiğim bütün teoriler gözümün önüne geliyor. Yani boşuna gözükmüyor ya bu kadın bu filmlerde.

Yönetmen Drew Goddard; Cloverfield’ın yazarı ve bu da ilk yönetmenlik denemesi. Daha önce Angel, Buffy the Vampire Slayer ve Lost’un senaryo yazımında yer almış. The Cabin in the Woods’un senaryosunu Joss Whedon’la birlikte yazmış. Whedon; Buffy the Vampire Slayer ve Firefly’ın yaratıcısı.

Şayet siz de ‘korkufilmisever’ biriyseniz mutlaka izlemelisiniz bu filmi. Ben filme çok sevdiğim bir erkek arkadaşımla gittim onu anlatacağım şimdi. Kendisi pek öyle korku filmi izlemez daha bebek benim yanımda. Biz bir partiden çıkıp gittik filme ve yarı sarhoş olarak benim bütün derdim onu nasıl korkuturum oldu film boyunca, bir elim sürekli koltuğun yanından çıkıyor falan o zıpladıkça ben mest oluyorum gülüyorum filmde. Hiç de sevmem ciddiyetsiz film izlemeyi, hele korku filmlerini; başkası yapsa az söylenmezdim de dün gece öyle  oldu. Aslında öncesinde çocuklar için olan o kutu gibi 5 boyutlu sinemaya gidip bir deşarj olmalıydık belki de. Biz onunla arada böyle şeyler yaparız. Başka çılgınlıklar da yaparız neyse..

Biril’e Not: Sen misin beni utandıran Fantastik partisinde..

Not 2: Bunu herkes izlesin öyle bir daha yazayım, derinlikli bir film.

One thought on “The Cabin in the Woods (2011)

  1. […] The Cabin in the Woods’u ilk izlediğimde herkes izlesin bir daha yazayım demiştim. O gün bugünmüş, tekrar […]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.