God Bless America (2011)

No, I want him to suffer.

Televizyonu açtığınızda ne görüyorsunuz? Peki eskiden ne görüyordunuz? Hala televizyon izleyen var mı yoksa izlemeyen bir ben mi kaldım?

God Bless America medya yoluyla Amerikan toplumunun nasıl değerlerini kaybettiğini, nasıl dejenere olduğunu nasıl düzeysizleştiğini konu edinmiş. Tüm o yetenek yarışmalarının aslında yeteneksizliğin kabulü olduğunu, bunları izleyenlerin de hepten salak olduğunu işlemiş.

Neyse ki Amerika’da böyle sadece!

Kafasında tüm bu fikirlerle sayılı günü kaldığını öğrenen Frank silahını kuşanır ve nerede bir dejenerasyon orada katliam yapar. Güzel olan halkı gaza getiren haber spikerlerinin de payına düşeni almasıdır.

Neyse ki Amerika’da böyle sadece!

Yok hayır ben gerçekten televizyon izlemiyorum. Yani kanalları hiç izlemiyorum. En son televizyondan Oscar Ödül törenini izlemiştim. Bir kaç sene önce çevremde konuşulanları anlamıyorum diye izlemeye başlamıştım, kısa bir sure, ondan birkaç sene önce de sinema televizyon okuyorum ama televizyonu bilmiyorum diye izlediğim olmuştu, ondan bir kaç sene önce de iş yerimdekilere yetişmeye çalışırken izlemiştim. Tüm bunlar hayatımda birer dönem benim.

Nelere ne trendlere ne ünlülere laf edilmiyor ki filmde, herkes izlesin filmi mutlaka ve bir düşünsün.

Biraz Idiocracy biraz Natural Born Killers biraz da Super’i anımsattı bana, ya da bunların sentezi.

Not: Filmde Frank gibi düşünen 17 yaşında  bir genç kız da var.

Not 2: Televizyon izlemediğim için nefret ettiğim kimse de yok. Beni negatife bağlayacak reality showlar, maç tartışmaları ya da politikacılar da yok.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.