Haywire (2011)

Kenneth: You shouldn’t think of her as being a woman. That would be a mistake.

Gina Carano kimdir? Soderbergh bu filmi niye yaptı?

Gina Carano  82 doğumlu Koç burcu ve Muay Thai dövüşçüsü; hep kazananlardan. Filmde de öyle kazanıyor. Bir de sanırım güçlü bir arkası var bu benim şahsi görüşüm. Parayı bastı da mı oynadı diye düşündüm film boyunca.

Konusuna değinecek olursam, birlikte çalıştığı ajans tarafından ihanete uğrayan Mal (Carano) kimin tarafından ihanete uğradığını bulmak için çalıştığı herkesin ağzını burnunu dağıtır. Buraya kadar güzel değil mi? Benim öyle bir rüyam var paso dövüyorum vuruyorum falan ama karşımdaki ödleğin teki bir de korkak kafasını bile kaldıramıyor. Ben de arada bir bu rüyayı görüyorum en son gördüğümde trafik ışıklarında karşılaşıyorduk bu geri geri kaçmaya çalışıyordu ben de arabayı dövüyordum böyle aynaları falan kırdım kapıyı eğdim büktüm gene kafasını kaldıramadı. Yanlış anlaşılmasın ben bir periyim gerçekte de bu mert olamayan insanlara karşı bir öfkem var rüyalarımda çıkıyor öyle.

Neyse, Carano’nun teknik sağlam, en beğendiğim hani yerde yatan birine ayağının tersiyle tekme atıyorsun ya da ayaktaki birini çelme takarak düşürüyorsun sahneleri vardı. Bir de öyle acımasızca dayak da yiyor kızımız ama sağlam da karşılık veriyor, o da acımasız. Dişlerimi sıktım izlerken.

Not: O değil de Michael Fassbender’a Shame‘deki rolünü öyle bir yapıştırmışım ki film boyunca aynı performansı bekledim onu öyle yarı çıplak gördükçe.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.