We Bought A Zoo (2011)

Benjamin Mee: You know, sometimes all you need is twenty seconds of insane courage. Just literally twenty seconds of just embarrassing bravery. And I promise you, something great will come of it.

We Bought A Zoo bir Camaron Crowe filmi. Onu Jerry Maguire ve Vanilla Sky ile hatırlıyorum, tabi Almost Famous ve Elizabethtown‘ın da hakkını yememek lazım. Yine basit gözüken ama kalbi büyük karakterler üzerine bir film yapmış. Konusuna değinecek olursam, Benjamin aka Bünyamin karısını kaybettikten sonra çocuklarını da alıp şehir dışına gitmek ister bu arada beğendikleri ev bir hayvanat bahçesi çıkar. Hem çocuklarını rehabilite edeceğini düşünerek hem de oradaki hayvanları kurtaracağını düşünerek buraya çeki düzen vermeye başlar. Bu arada çalışanlarla da yakınlaşırlar.

Son günlerde ne düşünüyorum biliyor musunuz, bir böceğe bile sevgi göstersen sana karşılık verir. Bunu gercekten düşünüyorum. Belki ben de şu sıralar fazlaca hayvanla yaşadığım için ve ben sevdikçe nasıl geri döndüğünü gördüğüm için böyle düşündüm.

Filme dönecek olursam, güzel bir aile filmi olmuş. Bir de Maggie Elizabeth Jones‘un performansı Matt Damon ve Scarlett Johansson‘dan daha iyidi.

Not: Filmin konusu gerçek bir hikayeye dayanıyor.

Not 2 : İlk kez geriye dönük yazı yazıyorum bu film tatile gitmeden önce izlediğim son filmdi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.