Un Èté Brûlant (2011)

Men always blame you
for what they do to you.

Un été brûlant Phillipe Garrel tarafından yönetilmiş ve 2011 Venedik film festivalinde yer almış. Bunu belirtmemin sebebi ne kadar festival filmi olduğunu göstermek istemem ve ne kadar sıkılacağınızı hatırlatmak istememdir. Evet neredeyse ruhumu teslim edecektim. Konuya da bir bakmak lazım tabi.

Frédéric ve Paul arkadaş olurlar. Frédéric dünya güzeli Angela ile (Monica Bellucci) evlidir, Paul da Élisabeth ile birliktedir. Frédéric; Paul ve Élisabeth’i Roma’daki evlerine davet eder ve bir yazı birlikte geçirirler. Bu arada ressam olan Frédéric karısı Angela’ya eskisi kadar ilgi göstermemktedir. Bu noktada işte ilişkiler sorgulanır, Paul da bu sorgulamadan payına düşeni alır. Yaz bitmeden her şey eski haline dönebilecek midir?

Hikaye biraz Jean Luc Godard’ın Contempt’ini andırıyor, onda da Brigitte Bardot Monica Belluci ile benzer bir durumda kalmıştı. Andırıyor o kadar, kıyaslanamaz. Filmde sadece bir kaç sahne hoşuma gitti bir tanesi dans sahnesiydi ama bu bile filmi kurtarmaya yetmiyor.

Bu arada filmin müzikleri güzeldi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.