Paranormal Activity 3 (2011)

Just make sure
we document everything.

Sanki sinirlerim alınmış gibi izledim Paranormal Activity 3’ü. E buna alıştım nerden ne çıkacak diye bekliyorum, hiç de bir yenilik yok filmde. İkincisini nispeten beğenmiştim birinciden sonra, bu paranormallerin en iyisi o galiba bunda da evi beğendim. Öyle bir evde hayalet musallat olsa bana gene de yaşardım sanırım.

Konudan bahsetmeyeceğim hep bildik zaten de cadıya bağlamışlar, en sevdiğimden. Ama üzülüyorum cadılar kötü gösterildiği zaman öyle değiller aslında gerçekte. Bunların demek istediği satanic bir coven misali bir şey ama ona da çok açıklık getirmiyor film, altında dini karalamalar bulunan inanışlar bunlar.

Benim de hayalet hikayem var da anlatsam mı diye düşünüyorum, anlatsam çok korkunç olabilir buralar, neyse belki bir gün.

Çocuklara kimse inanmıyor ya, beni en sinir eden de bu. Halbuki bir dinle bak belki önemli bir şey söyleyecek çocuk, geçen gün duydum bir çocuk bir yetişkine bana neden inanmıyorsun diye soruyordu, ben çok etkileniyorum böyle şeyler duyduğumda, bunu söyleyen çocuğun yüzündeki ifade ve defalarca bana neden inanmıyorsunuz deyişi gözümün önünden gitmiyor. İşte oralarda karar veriyorum bana ne söylense inanacağım diye de beni de çok kandırıyor sonra çocuklar. Hep başım belaya giriyor falan.

Neyse,

Kamera sayısı artmış bu bölümde hatta bir de pan yapan kamera eklenmiş ki şunu düşündürdü, hani hızlı çekimle izlersiniz ya kayıtları, hareket gözünüze çarpar durup da altı saat izleyecek haliniz yok ya, işte o noktada pan yapan kamerada hızlı izlenemez o yüzden böyle sahnelerde pek tercih edilmez.

Ben bunları düşünmekten filme çok kaptıramadım galiba kendimi.

One thought on “Paranormal Activity 3 (2011)

  1. […] Not 2: Paranormal Activity 3 için yazdığım yazı […]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.