Final Destination 5 (2011)

[voice-over.] You all just be careful now.

Final Destination 1.,2.,3.,4.,5. Hepsi de ürkütücü yani bunları her izlediğimde bir şeylerden vazgeçmek zorunda kalıyorum. Bir tanesini izledikten sonra solaryuma girmemiştim bir daha gerçi son girişimde benle birlikte kara bir sinek de girmişti, öyle cızt bızt, ben çıplak, gözlerim kapalı bir mücadele vermiştim yatar pozisyonda orada işte bağıramadım da ağzıma da girer diye öyle The Fly’daki Jeff Goldblum’un teleport makinesindeki gibi birşeye dönüşmeyi bekledim gözlerim yaşlı. Bana öyle oluyor işte çaresiz kalınca ağlıyorum.

Bütün hayatım da geçti gözlerimin önünden, çok ucundan döndüğüm anlar var hayatımda da anlatmayacağım, kollektif negatifi yüklenmek istemediğim için, de bu filmde bir sahne vardı, bunlar uçağa biniyor, çocuk elindeki bilete bakıyor 13 Mayıs. Hah o da benim doğum günüm işte. Şimdi her ne kadar üzerime öyle rivayetler olsa da uğursuz olduğuma inanmıyorum ve bu 13 Mayıs’ın neden uğursuz sayıldığına bir açıklama getirmek istiyorum. Cadılar Bayramı olarak bilinen Halloween ya da All Hallows’ Eve Keltlerin etkisiyle kutlanmıştır. O gün Keltlerdeki Shamain günüdür aslında ve 8. yy’a kadar 13 Mayıs olarak bilinmiştir, 8. yy’da artık ne olduysa galiba 3. Gregory tersten yazdı, 31 Ekim olarak değiştirilmiştir. Ve günümüze de 31 Ekim olarak gelmiştir. Ben dalga geçer gibi yazıyorum da çok ciddi az insanın bildiği bilgiler bunlar. O yüzden işte uğursuz kabul edilir bugün. Triscadecaphobia ya da Friggatriskaidekaphobia  ya da Paraskevidekatriafobi de işte devamında yaratılmıştır. Altında eski mit ve söylenceler, batıl inançlar olan korkulardır bunlar.

Filmin konusundan bahsetmeyeceğim, her zamanki gibi işte, gore (kanlı film) çok sevmesem de Final Destination’ları ayrı tutuyorum, beni heyecanlandırıyor.

Fakat o diil de, böyle açtım gözlerimi etrafıma baktım filmi izlerken, kendimi korkutmayı sevdiğim için sehpadaki bıçak gözüme ilişti, hayır bir heves kestane almıştım üzerlerini çizip kestane kebap yapacaktım keserken kesin elimi keserim diye vazgeçtim. İşte buraya not alıyorum, 6. sı çıktığında güvenli abur cubur stoğu yapmış olacağım.

[gs songid=35064197]

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.