A Little Bit of Heaven (2011)

Marley:But the truth is;I was afraid.
I was afraid to trust and forgive.

Kime güveneceksin?
Peki kime güveneceksin?
Peki kime güveneceksin?
Marley kolon kanseri olduğunu öğrenen bir genç kadındır. Hayatı ve ilişkileri o ana kadar pek de ciddiye almayan, günübirlik ilişkiler yaşayan bir tiptir. Aşk hele hiç yoktur kitabında. Hastalığının evreleri boyunca birkaç kere o ilahi güce yaklaşır ve.. A Little Bit of Heaven.
Şuna karar verdim ki, fiziksel ölmek daha kolay. En azından bir kere yaşıyorsun bunu ve acı macı hiçbir şey kalmıyor geriye. Ama işte o ruh ölümü yok mu, defalarca bir de, bitmiyor bir de bu çok zor işte.
Peki kime güveneceksin?
Bir karakter geliştirdim son dönemde ama bunu hayatıma giren karaktersiz insanlara bakarak geliştirdim. O yüzden onlara minnetkar kalmalı mıyım? Onlar gibi olmama kararı aldım. Ben dejenere olamayacağım gibi öyle basit de olamam. Benim değerlerim var, ne diye oynanılıyor bunlarla? Ne diye insanlar kendilerine benzetmeye çalışıyor? Kendileri çok mu doğru? Ve o doğruyu yanlışı kim belirliyor? Ruhum öldü diye daha da üzerine basıp çiğnemek mi gerekiyor, böyle mi olacak bundan sonra?
Evet ben karakterimi bunlara bakarak geliştirdim. Bilen bilir, gülümseyerek bakmışımdır yapılan her acımasız olaya. Ve mücadele de etmemişimdir hiçbir şeyin arkasından. Benimki beklemektir sadece ne zaman anlayacaklar diye. Evet kendim söyledim, beklemektir ne zaman anlayacaklar diye. Öyle gülümseyerek ne zaman anlayacaklar diye beklemek.. Öyle gülümseyebilmek.. Öyle, yakınımda.. Bilebilmek..
Marley hayata gülümseyerek bakıyor. Öyle de insanlar var çevresinde. Öyle resimdeki gibi eğleniyor. Öyle ölünce, öyle.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.