New Year’s Eve (2011)

İnsanoğlu kafasına koyduğunu bir gün geç olsa da yapmalı. Yeni yıl için aldığım kararım bu. Biraz önce geldim sinemadan ve izledim sonunda New Year’s Eve’i.

Yani şu kadarını söyliyim bunu iyi ki dün izlememişim çünkü hayatta yapmadığım şey uyumak istedim salonda. Sadece ben mi yanımdakiler aradan sonra geri gelmedi bile. Uyuyacaktım da bütün vücudum kasıldı, böyle stretching falan yaptım filmde, haliyle uyuyamadım.
Ve izlenimlerim:
Bir kere kadroda kimler yok kimler ama yavan bir film olmasına engel olamamış bu durum. Öyle yeni yıl coşkusu dedin mi konuya da çok gerek yok ya o da ayrı. Bağlantıları kurabilmen için filmin sonunu beklemene gerek olmayan bir film. Sonunda ne çıkacağını baştan hesap edebiliyorsun.
Ben en iyisi mi kendi yeni yıl kararlarıma geçiyim. Evet bu yıl için aldığım en önemli karar hiçbir şeyi ertelememek. Rötar yapabilirim 1-2 gün ama sonuçta o kafama koyduğum şeyi iki elim kanda da olsa yapmalıyım. Öyle daha iyi bir insan olacağım bu sene gibi bir planım yok aksine hep iyi oldum da ne oldu diye düzelteceğim bu durumu. Hergün en az bir film izlemek ve her hafta bir ya da iki kitap bitirmek planım bu yıl da geçerli. Bunu aksatmayacağım. Benimle plan yapan arkadaşlarımı hayal kırıklığına uğratmayacağım ve onları ihmal etmeyeceğim. Kim nereye çağırırsa gitmeye çalışacağım. İnsanlara güveneceğim diyemiyorum hala, içim onarılmaz bir biçimde kırıldı hala insanlardan korkuyorum ve kaçıyorum ama elimden geldiğince bunu da atlatmaya çalışacağım. Ve daha çok güleceğim demek istiyorum ama bugün de gördüm ruhum gerçekten ölmüş. Son olarak daha üretken olacağım ve daha programlı. Belki daha az uyuyacağım ama Paulo Coelho defterime hergün bişeyler yazacağım.
Benim yeni yıl kararlarım bu kadar.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.